Farhan z ANO kandiduje na hejtmana Plzeňského kraje

2 weeks ago

Krajský sněm ANO v Plzni představil svého lídra, který povede hnutí do krajských voleb v Plzeňském kraji. O funkci hejtmana se bude ucházet stínový ministr zdravotnictví Kamal Farhan (ANO). Informaci napsal sám Farhan na svém facebookovém profilu.

„Jde o můj kraj. O Plzeňský kraj. V Plzni jsem se narodil, chodil tam do školky, do školy, na gympl a pak i na vysokou školu, našel si tu první práci. O víkendech zas přejíždím na Šumavu, kde trávím volný čas. Na tenhle region nedám dopustit. Žiju tady. Miluju to tady. Mám tady rodinu a skvělé kamarády. No a právě jeden z nich, současný primátor Plzně Roman Zarzycký má rád Plzeň, přišel s myšlenkou, že jako silný patriot a dnes vlastně i ze sněmovny ostřílený politik, bych měl svému milovanému kraji vrátit alespoň část toho, co mi umožnil a dal. Rozmyslel jsem si to. Probral to s manželkou. Prodiskutoval s kolegy v hnutí, získal jejich podporu, a nakonec udělal důležité rozhodnutí,“ napsal Farhan na svém facebooku.

Farhan věří, že se mu podaří navázat na práci starostů měst v Plzeňském kraji. Fungující tým odborníků a „srdcařů“, kteří přesvědčí většinu voličů, je podle něj klíčový.

Podle současného primátora Plzně Roman Zarzyckého je Farhan ideálním člověkem, který by měl vést hejtmanství a zároveň nejsilnější lídr ze všech kandidátek. „Kamal Farhan je vzděláním lékař, aktuálně poslanec a také můj stranický kolega, který je expertem na zdravotnictví. Jsme dobří přátelé, takže za Kamala ručím,“ uvedl primátor na svém facebooku.

Otevřít článek